Szakképző iskola (3 éves)

Szakképzőiskola rendszerén belül végezhető képzések

Alábbi képzéseink 3 év alatt végezhetőek el:

Információk a szakképző iskolai képzésről:

A szakképző iskola három év során képzi a szakma ifjú mestereit. A 9. évfolyamon ágazati alapképzés folyik. Az ágazati alapvizsga után van lehetőség az adott ágazatban szakmaválasztásra.

Ágazat Báthory kód Szakképző iskola

(három évfolyam)

Kereskedelem 1721 Kereskedelmi értékesítő
Turizmus-vendéglátás 1722 Szakács
1722 Pincér-vendégtéri szakember
1722 Cukrász
Élelmiszeripar 1725 Pék-cukrász

Nyilt nap: 2021.november 17. 8:00 óra (óralátogatások diákoknak)

Tájékoztató nyilt nap: 2021. november 17. 17:00 óra (szülőknek és diákoknak)

• A szakképző iskola három év során képzi a szakma ifjú mestereit.
  • A 9. évfolyamon ágazati alapképzés folyik, amelynek keretében a tanulók betekintést nyerhetnek az ágazat összes szakképesítésébe. Az ágazati alapvizsga után van lehetőség az adott ágazatban szakmaválasztásra, függetlenül attól, hogy a tanuló a 8. osztály végén az adott ágazaton belül melyik kódszámú képzésre (szakmára) nyert felvételt. (Pl. Ha szakács képzésre nyert felvételt a tanuló, sikeres ágazati alapvizsga után választhat cukrász szakmát is.)
  • A 10-11. évfolyamon szakirányú oktatás folyik duális keretek között, munkaszerződés keretében. A szakképzési munkaszerződéssel munkabér, egyéb juttatások és biztosított jogviszony jár.
  • A tanulók az ágazati alapképzésben ösztöndíjat kapnak.
  • Az első tanév után a technikummal átjárható rendszer. A képzés után akár a technikusi képzettség megszerzésére is van lehetőség.
  • A szakképesítést szerzett tanulók 2 éves érettségire felkészítő oktatásban vehetnek részt esti tagozaton.

Kollégiumi elhelyezés biztosított: a Zalaegerszegi Városi Középiskolai Kollégium intézményeiben.

A felvétel feltételei:

Az általános iskola 5-8. osztályában magyar nyelv és irodalom, idegen nyelv, történelem, matematika tantárgyak jegyei alapján számított pontszám.

A pontszám kiszámítása SNI-s tanulók esetén: A hiányzó osztályzatokat a felvételi tantárgyak meglévő osztályzataiból számított kerekített átlaggal pótoljuk. (Kérjük mellékelni a jelentkezési laphoz a szakértői véleményt és az iskola határozatát a felmentésről.)

Egészségügyi alkalmassági vizsgálat: szükséges

A felvétel feltétele:

• Pályaalkalmassági vizsgálat: 1722, 1725 kódszámú szakmák esetében.

Nyílt napok ideje: 2021.november 17. 8:00

Tájékoztató, konzultáció: 2021. november 17. 17:00

A pandémiás helyzet függvényében személyes vagy online tájékoztató.  A lebonyolítás módjáról a honlapon adunk tájékoztatást.

Személyes tájékoztatás esetén a helyszín: Zalaegerszegi Szakképzési Centrum Báthory István Technikum

8900 Zalaegerszeg, Báthory u. 58.

Összefoglaló az ösztöndíjakról:

Az ösztöndíj alapjának a tanév első napján érvényes kötelező legkisebb munkabér (minimálbér) egyhavi összegét tekintik, vagyis az ösztöndíj havi összegét ennek függvényében határozzák meg, ha a tanulók valamilyen okból duális képzésben nem vesznek részt. Tájékoztatásul a 2021/2022. tanévre beiskolázott tanulók ösztöndíjának mértéke:

Elérhetőségek:

A 92/815-510 telefonszámon és a titkarsag@bathorysuli.hu e-mail címen.

Az iskola honlapja: www.bathorysuli.hu